Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pielgrzymka członków wspólnoty „Legion Maryi” do Berdyczowa

Pielgrzymka członków wspólnoty „Legion Maryi” do Berdyczowa

Fot. rkc.org.ua

4 września 2022 r. odbyła się IX pielgrzymka „Legionu Maryi” do Ogólnoukraińskiego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie.

W tym roku do Berdyczowa przybyło ponad 50 „legionistów” z Kijowa, Kamieńca Podolskiego, Żytomierza i innych miast i miasteczek Ukrainy. Wszyscy uczestnicy zostali gościnnie przyjęci przez berdyczowską wspólnotę „Legionu Maryi”. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Uczyć się odwagi i poznania tajemnicy Odkupienia ludzkości od Maryi stojącej pod krzyżem Chrystusa”.

O. Petro Cherszewycz OCD, wikariusz parafii Niepokalanego Serca NMP w Hwozdawie, wygłosił konferencję pod tytułem tegorocznej pielgrzymki legionistów.

Centralną częścią pielgrzymki stała się Msza Święta, której przewodniczył o. Jarosław Giżycki TChr z Kamieńca Podolskiego.

Fot. rkc.org.ua

Na początku Mszy św. ojciec Jarosław powiedział, że członkami „Legionu Maryi” są osoby, które chcą służyć Maryi Pannie i razem z nią zmieniać ten świat.

Homilię wygłosił o. Roman Twaróg TChr z Kamieńca Podolskiego. W szczególności zaznaczył: „Maryja uczy nas i mówi: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Wrócić do radości i siły, słuchając Słowa Bożego, nieść krzyż, stać przy nim i przebywać zawsze w miejscu, w którym czeka na nas Jezus. Maryja za zgodą Jezusa jest Matką Kościoła, lecz ma pomocników. Jesteśmy właśnie tymi legionistami, czyli wspólnotą ludzi, którzy chcą być zawsze blisko Chrystusa razem z Jego Matką”.

Na zakończenie liturgii odczytano Akt poświęcenia wszystkich legionistów na Ukrainie Niepokalanemu Sercu Maryi.

IX ogólnoukraińska pielgrzymka „Legionu Maryi” zakończyła się modlitwą o beatyfikację jej założyciela Franka Duffa i błogosławieństwem.

Lidia Baranowska za: rkc.org.ua, Maksym Żeleznicki, 30 września 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code