Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » PGNiG sprzeda Ukrainie 200 mln m3 gazu ziemnego

PGNiG sprzeda Ukrainie 200 mln m3 gazu ziemnego

Fot. http://reform.energy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz z ukraińskim partnerem – prywatnym dostawcą Energy Resources of Ukraine – dostarczą gaz ziemny dla operatora sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz.

Zakontraktowane przez firmy dostawy, jak informuje służba prasowa PGNiG realizowane będą od października 2018 do 1 maja 2019 roku. Od sierpnia 2016 do końca czerwca 2018 roku PGNiG SA wyeksportowała na Ukrainę ponad 1,3 mld m³ gazu ziemnego. Dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ERU jest strategicznym partnerem na tym rynku. Obie spółki rozpoczęły współpracę w zakresie dostaw dla Ukrtransgaz w kwietniu 2017 roku.
ERU jest wiodącym prywatnym dostawcą gazu ziemnego na Ukrainie. Oferuje usługi związane z zarządzaniem portfelem, z uwzględnieniem realizacji eksportu oraz dostaw na rynku krajowym energii elektrycznej, produktów ropopochodnych, węgla oraz produktów rolnych i innych surowców.

Ukrtransgaz to państwowy operator sieci przesyłowych i magazynów gazu na Ukrainie. Firma jest w trakcie procesu unbundlingu wymaganego przez przepisy Unii Europejskiej, czyli wydzielenia własnościowego ze struktur NAK Naftogaz Ukrainy.

Słowo Polskie na podstawie informacji PGNiG, 4 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code