Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Pentagon będzie szkolił żołnierzy ukraińskiej Gwardii Narodowej

Pentagon będzie szkolił żołnierzy ukraińskiej Gwardii Narodowej

Źródło - www.polska-zbrojna.plW wypadku uchwalenia przez Kongres w następnym roku wojskowi instruktorzy z USA będą szkolili ukraińskich funkcjonariuszy resortu siłowego w celu efektywniejszego zwalczania prorosyjskich terrorystów na wschodzie Ukrainy.

Amerykańskie czasopismo The Hill informuje, że Ministerstwo Obrony USA planuje wydać na ten cel 19 milionów USD ze wspólnego funduszu Pentagonu i Departamentu Stanu, który służy finansowaniu programów, skierowanych na naukę walki z terroryzmem.

Zgodnie z założeniem, amerykańscy żołnierze w Europie lub specjalni wysłannicy z kalifornijskiej Gwardii Narodowej nauczą i wyposażą w niezbędny ekwipunek cztery oddziały i jeden sztab operacyjno-taktycznego reagowania ukraińskiego wojska.

Według Johna Kirby takie szkolenie powinno odbywać się na Ukrainie w międzynarodowych ośrodkach misji pokojowych.

Jednocześnie Pentagon nie planuje na razie dostarczać broń na Ukrainę a żołnierze USA nie będą zwalczać terroryzm na wschodzie tego państwa.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code