Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pełna frekwencja na prezentacji projektu „Teraz Wrocław” w Chmielnickim

Pełna frekwencja na prezentacji projektu „Teraz Wrocław” w Chmielnickim

Na sali, oferującej 130 miejsc siedzących, pomieściło się prawie 200 osób – taki jest bilans prezentacji, którą przeprowadzili koordynatorzy projektu „Teraz Wrocław” w Chmielnickim. Jak okazało się, kresowa młodzież chętnie chce studiować we Wrocławiu.

W trakcie prezentacji przedstawiciel organizatorów Mirosław Lebiedź opowiedział o ciekawostkach oraz „perełkach” Wrocławia i województwa dolnośląskiego. W trakcie wykładu wykorzystano rzutnik i wszyscy obecni mogli podziwiać ulice, parki a także i nowoczesne budowle byłego Breslau.

Następnie goście z Polski opowiedzieli o warunkach przyjęcia na studia weWrocławiu. Zwrócili uwagę na to, że rekrutacja rusza już 6 maja br. Podczas rozmowy przedstawiciel uczelni będzie zadawał kandydatowi od 20 do 30 pytań, żeby poznać poziom jego znajomości języka polskiego.

Lawina pytań, które zadawali uczestnicy prezentacji (młodzież, nauczyciele), zaskoczyła organizatorów. Pytano o warunki przyjęcia na studia,  wymagane dokumenty, gdzie można mieszkać we Wrocławiu, itp.

W spotkaniu wzięli udział także prezesi chmielnickich organizacji społecznych, zrzeszających osoby polskiego pochodzenia – Julia Sierkowa, Walery Medlakowski, Franciszek Miciński a także przedstawiciele wrocławskich uczelni.

Podobne spotkania odbywają się także w innych miastach Ukrainy. Następne w kolejności – Winnica.

FM, HP

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code