Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » PAX Christi! Sit Semper Vobiscum!

PAX Christi! Sit Semper Vobiscum!

Delegatura Matki Bożej Fatimskiej księży Pallotynów na Ukrainie świętuje jubileusz 25-lecia.

Faktycznie jednak pierwsi Pallotyni z Polski (ks. Jarosław Olszewski SAC i ks. Stanisław Firut SAC) przyjechali na Ukrainę już w 1990 roku, a pierwszym pallotynem z Ukrainy został w 1989 r śp. ks. Aleksander Milewski SAC.
Jubileusz przeżywliśmy w dniach 27-29 listopada w Dowbyszu przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Spotkanie rozpoczęło się z momentu skupienia prowadzonego przez pierwszego delegata ks. Franciszka Gomułczaka SAC.

Uroczystej mszy św. w Sanktuarium przewodniczył wyższy przełożony polskiej prowincji w Warszawie ks. prowincjał Zenon Hanas SAC. Po kazaniu ks. prowincjała cała delegatura poświęcona została poprzez akt zawierzenia opiece Matce Bożej Fatimskiej, podpisany na ołtarzu przez kapłanów sprawujących najświętszą ofiarę. Z Polski na wspólne świętowanie przyjechali radcy prowincjalni ks. Artur Stępień SAC, ks. Grzegorz Młodawski SAC – będący także sekretarzem misyjnym oraz ks. Włodzimierz Osica SAC – odpowiedzialny za POMOST – Pallotyńskie Dzieło Pomocy dla Katolików na Wschodzie. Na mszy świętej obecne były również siostry sługi Jezusa oraz Pallotynki współpracujące z Pallotynami na Ukrainie.

W sposób szczególny w modlitwach polecani byli dwaj nieobecni Pallotyni, którzy zmagają się z krzyżem choroby: ks. Stanisław Kantor SAC i ks. Bogdan Kusznir SAC.

Podczas spotkania w duchu dzielenia się wzajemnymi wspomnieniami i posługiwaniem określono plany na dalsze lata pracy i rozwoju pallotyńskiego charyzmatu na Ukrainie.

Walentyna Jusupowa, informacja i zdjęcia na podstawie informacji facebook.com, 30.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code