Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Patriarcha ukraińskiej cerkwi grekokatolickiej został bajkerem

Patriarcha ukraińskiej cerkwi grekokatolickiej został bajkerem

Zdjęcie pobrano z http://censor.net.ua/photo_news/246784/glavnyyi_grekokatolik_ukrainy_stal_bayikerom_fotoreportajArcybiskup Ukraińskiego Greckokatolickiego Kościoła Swiatosław Szewczuk został bajkerem, odwiedzając Ukraińców w Górowie Iławieckim (Polska).

Do swojego klubu patriarchę przyjęła jedna z ukraińskich organizacji bajkerskich w Polsce. Szewczuk otrzymał specjalną kamizelkę z bajkerskimi atrybutami i symbolami klubu.

Po przyjęciu arcybiskupa do swych szeregów, kolumna motorów towarzyszyła mu do miejscowej cerkwi, gdzie odbyła się uroczysta Liturgia Święta.
Górów Iławiecki znajduje się na północy Polski, naprzeciwko Kaliningradskiego obwodu. W tej miejscowości obecnie mieszka blisko 30 tysięcy Ukraińców grekokatolików, przesiedlonych podczas akcji «Wisła».

Metropolita Swiatosław wyróżnia się prostotą. Nosi zegar produkcji ukraińskiej za 1008 hrywen i jeździ Volkswagenem Sharanem z 1995 roku.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *