Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Partnerskie miasto Tarnów pomaga Winnicy, przekazując pieniądze i urządzenie medyczne

Partnerskie miasto Tarnów pomaga Winnicy, przekazując pieniądze i urządzenie medyczne

Konsul Babuśka przekazuje pieniądze na ręce winnickiego lekarza

– Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się na zorganizowanie akcji miłosierdzia dla wsparcia „Centrum matki i dziecka” w Winnicy – mówił konsul Honorowego Konsulatu Ukrainy w Tarnowie Bartłomiej Babuśka.

Czwartego lipca br do Winnicy przybyła delegacja polska. Wcześniej w mieście Tarnów odbyła się akcja miłosierdzia, dzięki której zebrano pomoc pieniężną w rozmiarze 11 tys. dolarów, 140 euro i 500 hrywien. Za pośrednictwem Bartłomieja Babuśki w zwykłej kopercie te pieniądze przekazano głównemu lekarzowi „Centrum pomocy matki i dziecka” Włodzimierzowi Prysiażniukowi.

Jednym z etapów zbierania pomocy dla winnickiego „Centrum pomocy matki i dziecku” była aukcja, jednym z lotów której była zabytkowa ikona przekazana przez prezydenta miasta Winnicy Sergija Morgunowa. Ten lot został oceniony najwyżej i był sprzedany za 2600 dolarów.

Głównym inicjatorem akcji pomocy dla Winnicy był konsul HK Ukrainy w Tarnowie Bartłomiej Babuśka. Akcja była wsparta także przez sponsorów – firmę „Berlinek Invest” oraz osobiście jej dyrektora generalnego Winicjusza Iwańskiego.

– Do akcji dołączyło się około 300 osób oraz tarnowski szpital, który przekazał na rzecz winnickiego centrum sprzęt medyczny. To ważne, że Polacy nie są obojętni do potrzeb wschodniego sąsiada. Poza tym, miasto Tarnów jest miastem partnerskim Winnicy od ponad 10 lat – mówił  konsul.

Mikołaj Bachur, 18.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code