Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Partia lidera zespołu „Okean Elzy” uzyskuje coraz większe poparcie u wyborców

Partia lidera zespołu „Okean Elzy” uzyskuje coraz większe poparcie u wyborców

Fot. rubryka.com

Swiatosław Wakarczuk, kojarzony z zespołem „Okean Elzy” może pochwalić się coraz większym poparciem dla swojej siły politycznej „Głos”, planującej zająć miejsca w ukraińskim parlamencie.

21 lipca na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne a zgodnie z sondażem grupy „Rejtyng”, przeporwadzonym w drugiej połowie czerwca, partia „Głos” uplasowała się na trzecim miejscu w rankingu pięciu ugrupowań, które weszłyby do Rady Najwyższej.

43-letni Swiatosław Wakarczuk, wokalista, pochodzi ze Lwowa i znany jest dzięki z aktywności obywatelskiej i działalności charytatywnej, popiera integrację Ukrainy z Zachodem.

W latach 2007-2008 Wakarczuk już zasiadał w parlamencie z list partii byłego prezydenta Wiktora Juszczenki, wówczas złożył jednak mandat.

Jak pokazują wyniki sondażu odsetek zwolenników „Głosu” wzrósł do 8,4 procent, wyprzedzając ugrupowanie byłego prezydenta Petra Poroszenki Europejska Solidarność (7,2 procent poparcia) i partię Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko (7 procent).

Na wiecach dla poparcia „Głosu”, które odbywają się w wielu regionach Ukrainy, Wakarczuk często wspomina o tym, że celem wyjazdu zarobkowiczów m.in. do Polski są nie tylko wyższe zarobki, lecz także inna jakość życia. I to ona, według lidera partii często jest głównym powodem decyzji opuszczania kraju nad Dnieprem przez aktywną młodzież i przedsiębiorców.

Słowo Polskie, 28 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code