Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Para Prezydencka zachęca do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Para Prezydencka zachęca do udziału w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Drodzy Rodacy! Szanowni Państwo!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i dobiega końca rok 2018. Przeżywamy właśnie czas dla nas, Polaków, wyjątkowy – jubileusz stulecia odrodzenia niepodległej Rzeczypospolitej. Niedługo przy wigilijnych stołach będziemy wspominać ważne, uroczyste, piękne wydarzenia minionych 12 miesięcy.

Wspólnie radujemy się z wolności. I wiemy, że oznacza ona odpowiedzialność za los całej wspólnoty narodowej, w tym także solidarność z bliźnimi. Czekając na Święta, pamiętajmy więc o tych, którzy zawsze potrzebują naszej troski – o dzieciach i młodzieży, zwłaszcza z uboższych rodzin.

Właśnie teraz możemy zrobić coś ważnego, aby wesprzeć naszych najmłodszych rodaków. Caritas już po raz 25. organizuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadza miliony świec, które zapłoną w polskich domach.

Kupując je, wspólnie składamy się na zimowiska i letnie kolonie, na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych. Dzieląc się tym małym dobrem, tworzymy razem wielkie dobro dla wielu.

Zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Ta akcja umacnia w nas poczucie wspólnoty – podobnie jak wtedy, gdy wywieszaliśmy biało-czerwone flagi i śpiewaliśmy hymn państwowy.

Okazywanie serdecznych uczuć i udzielanie praktycznego wsparcia osobom będącym w potrzebie to także wyraz naszego patriotyzmu i solidarności.

Niech zatem ciepło i blask świec Caritasu wypełnią nasze domy i serca. Bądźmy solidarni, cieszmy się razem wolną Ojczyzną i błogosławieństwem Bożego Dziecięcia.

Prezydent Andrzej Duda
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

Słowo Polskie na podstawie informacji prezydent.pl, 12 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code