Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Papież wezwał społeczność międzynarodową by nie zapominać o wojnie na Ukrainie

Papież wezwał społeczność międzynarodową by nie zapominać o wojnie na Ukrainie

Fot. http://www.zyciezakonne.pl

«Wspólne wysiłki na rzecz odbudowy mostów ważne są również dla Ukrainy. Rok miniony zasiał nowe ofiary w konflikcie, który hamuje rozwój tego kraju i w dalszym ciągu powoduje cierpienia ludności, szczególnie rodzin mieszkających w strefie dotkniętej przez wojnę, które straciły swoich najdroższych, często dzieci i osóby starsze», – powiedział papież Franciszek ambasadorom akredytowanym przy stolicy apostolskiej na przyjęciu, które odbyło się w poniedziałek 8 stycznia.

W czasie tradycyjnego spotkania z korpusem dyplomatycznym, które ma miejsce na początku każdego roku roku, głowa Kościoła katolickiego podsumowuje wyniki roku minionego w kontekście perspektywy międzynarodowej i dzieli się przemyśleniami o pilnych zadaniach stojących przed społecznością wszystkich krajów świata. W tegorocznym przemówieniu papież skoncentrował swoją uwagę na dwóch ważnych rocznicach, a mianowicie 100- leciu zakończonczenia I wojny światowej i 70- leciu przyjęcia powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Należy zauważyć, że oficjalne stosunki dwustronne ze stolicą apostolską utrzymuje 183 państwa, Suwerenny Zakon Maltański i Unia Europejska. Wśród posłów – 25 kobiet, między którymi nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Ukrainy Tatiana Iżewska. Przy stolicy apostolskiej akredytowane są również różne organizacje międzynarodowe.

Lidia Baranowska, 15.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code