Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z delegacją Ukraińskiej Rady Kościołów

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z delegacją Ukraińskiej Rady Kościołów

Fot. Suspilne

25 stycznia papież Franciszek po raz pierwszy spotkał się w Watykanie z delegacją Ukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych. To pierwsze takiego rodu spotkanie podczas którego przedstawiciele ukraińskich Kościołów i związków wyznaniowych zwrócili się do Papieża z prośbą o dalszą modlitwę za Ukrainę i walkę o prawdę.

Papież Franciszek podkreślił, że wierzący różnych wyznań na Ukrainie łączą siły, by służyć ludziom zranionym przez wojnę, był znakiem pokoju i źródłem nadziei. „Dziękuję za tę waszą jedność, to wiele dla mnie znaczy. To jest jak dzieci w rodzinie, gdzie jedno jest tam, drugie gdzie indziej, ale kiedy mama jest chora, wszyscy się gromadzą” – powiedział pontyfik.

Papież wspomniał także, że z liturgią w języku ukraińskim miał kontakt od dzieciństwa i od tego czasu rośnie jego sympatia do Ukrainy.

„To dawne współczucie, które się rozrosło i jeszcze bardziej mnie do was przybliża. Nie wątpcie, modlę się za was! Noszę was w sercu i błagam Boga, aby zmiłował się nad tym tak dzielnym narodem!” – powiedział Ojciec Święty.
„Jako Rada Kościołów jesteśmy naprawdę zebrani razem jak dzieci, które zbierają się zewsząd, gdy ich mama jest chora. Papież Franciszek użył tej analogii podczas naszego dzisiejszego porannego spotkania. Jesteśmy inni, ale naszą Matką jest Ukraina. Poprosiliśmy Papieża, aby kontynuował modlitwę za Ukrainę i walkę o prawdę” – napisał zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Epifanij.

Słowo Polskie, fot. Suspilne, 28 stycznia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code