Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Papież Franciszek przyjmował Nuncjusza Apostolskiego na Ukrainie

Papież Franciszek przyjmował Nuncjusza Apostolskiego na Ukrainie

Już niebawem, arcybiskup Visvaldas Kulbokas rozpocznie swoją misję na Ukrainie. W czwartek 2 września 2021 r. papież Franciszek przyjął na audiencji arcybiskupa Visvaldasa Kulbokasa, nuncjusza apostolskiego na Ukrainie. Spotkanie poświęcone było początkom jego misji dyplomatycznej.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego arcybiskup Visvaldas Kulbokas powiedział, że jego przyjazd do Kijowa jest zaplanowany na 7 września br. Powiedział, że skoro Nuncjusz Apostolski reprezentuje Stolicę Apostolską, a przede wszystkim Papieża, takie spotkanie jest bardzo ważne, ponieważ pomaga zrozumieć priorytety Ojca Świętego.

„Podczas dzisiejszego spotkania Papież opowiedział mi o swojej wizji i priorytetach odnośnie Ukrainy, którą, wielokrotnie podkreślał, że bardzo kocha” – powiedział watykański dyplomata, podkreślając, że nie mógł wejść w szczegóły rozmowy.

Powołanie nowego nuncjusza apostolskiego ogłoszono 15 czerwca 2021 r. Został im prałat litewski Visvaldas Kulbokas, a następnie doradcą nuncjatury. Święcenia biskupie nowego przedstawiciela Stolicy Apostolskiej na Ukrainie odbyły się 14 sierpnia w Wilnie.

Dla Arcybiskupa Visvaldasa Kulbokasa, który rozpoczął służbę dyplomatyczną przy Stolicy Apostolskiej w 2004 roku, od tego czasu pracował w misjach dyplomatycznych w Libanie, Holandii, Federacji Rosyjskiej, w Biurze Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ds. Stosunków z Państwami oraz w Kenia, Ukraina stanie się pierwszym miejscem pracy jako Nuncjusza Apostolskiego.

Walentyna Jusupowa za: Vatican News, 6 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code