Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pamięci o. Ludwika Kamilewskiego

Pamięci o. Ludwika Kamilewskiego

Rok temu Pan powołał do wieczystej nagrody ojca Ludwika Kamilewskiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Wacława w Żytomierzu.

W pierwszą rocznicę jego śmierci, w świątyni, którą odbudowywał ks. Ludwik, zebrało się wiele ludzi, pragnących pomodlić się do Pana za swojego proboszcza, dzięki staraniom którego osiedle Krosznia ma swoją świątynię.

Mszę świętą odprawił biskup Leon Dubrawski, którego ojciec Wiktor Makowski powitał jako rodaka- żytomierzanina, kroszeńskiego parafianina. Koncelebrowali biskup Jan Purwiński oraz kapłani przybyli z różnych parafii. Obecny był również arcybiskup żytomierski i poleski Włodzimierz (PCU).

„Tajemnica powołania jest w Sercu Bożym”, – rozpoczął swoją homilię biskup Leon. „Kapłan jest tym, na którego słowa przychodzi Jezus. Słowa te często powtarzał ojciec Ludwik, niestrudzony pracownik niwy Pańskiej” – podczas kazania biskup mówił o autorytecie ojca, księdza. Świat chce zniszczyć autorytet księdza, ojca, matki. Biskup przypomniał, że wychowywać nowe pokolenie należy zgodnie z tradycją, na Słowie Bożym i dopiero wtedy będą nowe powołania, nowi kapłani i dobre rodziny.

Na zakończenie nie obyło się bez śpiewania kolęd, które tak lubi biskup Leon.

Przed błogosławieństwem poświęcono tablicę pamiątkową, która zawsze będzie przypominać o ojcu Ludwiku, który tak wiele wysiłku poświęcił parafii pw.św. Wacława w Żytomierzu.

Wszystko, o co możemy prosić w intencji naszych zmarłych, to miłosierdzie Boże dla nich, w szczególności dla ojca Ludwika Kamilewskiego. Powinniśmy dziękować za jego życie, obecność wśród nas i gorliwą służbę, z której owoców korzystamy teraz.

Niech Miłosierny Pan wynagrodzi ojcu Ludwikowi jego gorliwe służenie.

Lidia Baranowska za: Diecezja Kijowsko-Żytomierska, 29 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code