Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Pamięć o Janie Pawle II ponownie zagościła w Sądowej Wiszni na Lwowszczyźnie

Pamięć o Janie Pawle II ponownie zagościła w Sądowej Wiszni na Lwowszczyźnie

W listopadzie uczniowie, nauczyciele oraz ks. Berard przeżywali kilka godzin z Papieżem Polakiem w ramach imprezy pt. „Dzięń Papieski w Sądowej Wiszni”.

Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, podróż apostolską św. Jana Pawła.

Szczycimy się tym, że w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Sądowej Wiszni, przed wojną modlił się młody 19-letni Karol Wojtyła, jako student Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywał ćwiczenia wojskowe w ramach obozu Legii Akademickiej we wsi Ożomla (5 km. od Sądowej Wiszni). Teraz powrócił w relikwiach do kościoła w Sądowej Wiszni.

Dzięki prezentacji odbyliśmy wirtualną podróż do Wadowic, Rzymu 1978 roku, do Lwowa 2001 (podróż Jana Pawła do Lwowa). Uczniowie recytowały wiersze Jana Pawła, śpiewały jego ulubiony pieśni, częstowały się kremówkami.
Święty Janie Pawle, dziękujemy za ten niepowtarzalny dzień.

Działania realizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Słowo Polskie za: Polska sobotnia szkoła w Sądowej Wiszni, 11 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code