Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Otwarto pierwszy na Ukrainie polski punkt przyjmowania ankiet wizowych

Otwarto pierwszy na Ukrainie polski punkt przyjmowania ankiet wizowych

Zdjęcie pobrane z delo.uaW Iwano-Frankowsku Polska otworzyła pierwszy na Ukrainie punkt przyjmowania wizowych ankiet.

Jak informuje UNIAN, wizowe centrum RP uroczyście otwarte za adresą: ulica Króla Daniła, 37.

W uroczystościach wzięli udział: przewodniczący obwodowej administracji Michał Wyszywaniuk, kierownik rady obwodowej Aleksander Sowa, konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd, pierwszy zastępca burmistrza Iwano-Frankowska Zinowij Fitel, parlamentarzysta Igor Zwarycz, przedstawiciele biznesu i polskiej wspólnoty Iwano-Frankowska.

Centrum zacznie pracować od 14 listopada. Punkt przyjmowania wizowych ankiet będzie obsługiwać firma VFS Global.

Jarosław Drozd powiedział, że w Iwano-Frankowsku otwarto pierwszy z 14 punktów, które Polska planuje otworzyć w Ukrainie. « Zrobiliśmy to dlatego, by ułatwić nasze kontakty, – powiedział. – Póki istnieje potrzeba w wizach, będziemy starać się ułatwić i poprawiać jakość obsługi. I dwukrotnie przyjemniej, że odkrycie centrum odbywa się w dniu, gdy Polska świętuje Dzień swojej niepodległości »..

Przedstawiciel firmy VFS Global, która obsługuje wizowe centrum poinformował, że firma ma na świecie ponad 450 wizowych centrów, które co rok opracowują 9 młn. ankiet. Z jego słów, firma działa na Ukrainie od 2007 roku i świadczy usługi 14 dyplomatycznym. On także zaznaczył, że w Iwano-Frankowskim centrum jest 11 okienek dla przyjmowania ankiet, pomieszczenie będzie dostępne dla ludzi z ograniczonymi możliwościami.

Winnica też jest na liście ukraińskich miast, które otrzymają podobne centrum wizowe.

Cena usługi – około 200 hrywien.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code