Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Otwarcie wystawy pt. „Ignacy  Jan Paderewski – Polak, Europejczyk, mąż stanu i artysta” w Żytomierzu

Otwarcie wystawy pt. „Ignacy  Jan Paderewski – Polak, Europejczyk, mąż stanu i artysta” w Żytomierzu

Szanowni Państwo!

Dom Polski w Żytomierzu serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Ignacy  Jan Paderewski – Polak, Europejczyk, mąż stanu i artysta”.

Uroczystość odbędzie się 10 września 2013 roku o godz. 10.00 w gmachu wydziału filologicznego Uniwersytetu Państwowego w Żytomierzu (2 piętro ukraińskie).

Wystawa „Ignacy  Jan Paderewski – Polak, Europejczyk, Mąż Stanu i Artysta” została przygotowana przez  Muzeum Niepodległości w Warszawie, Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Muzeum Łazienki w Warszawie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Na sześciu panelach są przedstawione największe osiągnięcia Ignacego Jana Paderewskiego we wszystkich dziedzinach prowadzonej działalności: artystycznej – jako genialnego pianisty i utalentowanego kompozytora oraz polityka i patrioty.

Pierwsza  część wystawy to prezentacja lat dziecięcych i młodości Paderewskiego. Kolejne  elementy wystawy to następne etapy wielkiej kariery pianistycznej i politycznej.

Wystawa prezentowana była do tej pory w wielu miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Parlamencie Europejskim i w Centrum Polskim w Brukseli.

Z poważaniem,
Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu
Irena Perszko
e-mail: [email protected]
Tel.kom. +38 097 757-46-04, 093 66-40-551
Tel./faks +38 0412 24-34-22, 24-66-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code