Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Otwarcie wystawy multimedialnej „Podróż autopoezji” w Muzeum Kosmonautyki w Żytomierzu

Otwarcie wystawy multimedialnej „Podróż autopoezji” w Muzeum Kosmonautyki w Żytomierzu

W dniu 7 października br. w Narodowym Muzeum Kosmonautyki im. S. Korolowa w Żytomierzu odbyło się otwarcie wystawy multimedialnej „Podróż autopoezji” autorstwa słynnej polskiej artystki i artystki medialnej Patrycji Piwosz.

Ta wystawa, to świat ludzkiego mikrokosmosu, zawieszony gdzieś pomiędzy realnym a wirtualnym poczuciem rzeczywistości. On wnika w obie strony, ale ma swój charakter, sposób komunikacji, rozwoju i ekspresji.
„Podróż autopoezji” to projekt, który powstał z konieczności wypełnienia pustki powstałej w wyniku wymóg digitalizacji kultury. To poszukiwanie sposobu na przedstawienie sztuki o materialnej formie za pomocą narzędzi cyfrowych.

Generalnie w swoich artystycznych poszukiwaniach Patrycja skupia się na człowieku, jego kondycji we współczesnym świecie. Jeden z głównych priorytetów badań: połączenie ciała i ducha, wpływ stanu umysłu na nasze ciało. Wizualizuje to, co pozostaje niewidoczne, pokazuje odtworzone oblicze „nowego człowieka”, wykorzystując przerobione źródła. Artysta tworzy performansy i ludzkie instalacje, rzeźby, przedmioty dotykowe i kostiumy. W polu widzenia – działania multidyscyplinarne, dzieła sztuki pobudzające wszystkie zmysły.

Działalność Patrycji Piwosz w Żytomierzu obejmuje sztukę wideo, muzykę, QR-kody badań. Filmy krótkometrażowe są efektem wspólnych praktyk z międzynarodowymi tancerzami, ukraińskimi kompozytorami i artystami z Poznania.

Planowane wydarzenia mają na celu łączenie różnych dziedzin: sztuk wizualnych, muzyki, tańca i miast (Żytomierz – Poznań).

Otwarcie wystawy zostało realizowane w ramach Światowej Tygodnia Kosmosu, który rozpoczął się 4 października w ekspozycji „Kosmos”.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia z źródeł internetowych, 11 października 2021 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *