Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ograniczenia w Polsce w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Ograniczenia w Polsce w związku z wystąpieniem stanu epidemii

W dniu 6 sierpnia br. minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński przedstawili szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Chodzi o 19 powiatów, które zostały podzielone na „czerwone” (z większą liczbą zakażeń) i „żółte” (z nieco mniejszą liczbą zakażeń).

„Czerwone” powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski. „Żółte” powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, Przemyśl i oświęcimski.

W powiatach „czerwonych” wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów, targów i imprez kulturalnych, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności oraz zakaz działania siłowni i sanatoriów. Wrócić ma również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. W powiatach z największą liczbą zakażeń w weselach, pogrzebach itp. miałoby brać udział do 50 osób. W powiatach „żółtych” w takich uroczystościach ma być ich maksymalnie 100.

W powiatach „czerwonych” zamknięte mają zostać kina – w „żółtych” w seansach będzie mogło uczestniczyć do 25 proc. publiczności. Kolejne regulacje odnoszą się do kościołów – w  powiatach „czerwonych” w nabożeństwach będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 4 metry kwadratowe, a maksymalnie 150, gdy odbywa się ono na zewnątrz.

Walentyna Jusupowa za: RMF, 10 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code