Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Odznaczenia dla wolontariuszy z archidiecezji lwowskiej

Odznaczenia dla wolontariuszy z archidiecezji lwowskiej

Fot. rkc.lviv.ua

9 marca 2023 r. w Kurii Metropolitalnej po modlitwie „Anioł Pański” arcybiskup Mieczysław Mokrzycki powitał gościa specjalnego, ppłk Ołeha Didycza, wykładowcę Akademii Wojsk Lądowych im. Piotra Sahajdacznego we Lwowie, który przybył z podziękowaniami i medalami za pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy świadczoną przez wolontariuszy na czele z biskupem Edwardem Kawą.

Odznaczenia i medale Ministerstwa Obrony Ukrainy otrzymali: Jurij Poliszczuk, wolontariusz i parafianin z Chodorowa, ks. Jan Fafuła, proboszcz w Zimnej Wodzie i bp Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej.
„Drodzy uczestnicy, dziś mam zaszczyt wyrazić wdzięczność wam i duchowieństwu za waszą pracę. Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne – powiedział ppłk Ołeh Didycz – wasze modlitwy naprawdę bardzo pomagają. Kiedy rozmawiam z żołnierzami na froncie, nie proszą o nic materialnego, ale przede wszystkim chłopcy proszą i potrzebują modlitwy. Oni doskonale wiedzą, że istnieją cuda… Oczywiście największe podziękowania dla nas wszystkich będą wtedy, gdy wojna się skończy, kiedy zwyciężymy – podkreślił podpułkownik – ale dzisiaj chcę przekazać podziękowania Ministerstwa Obrony Ukrainy i uroczyście wręczyć medale za pomoc Siłom Zbrojnym Ukrainy”.

Na zakończenie wolontariusze, kapelani i wojskowi wspólnie omówili dalszą współpracę i plan działania w celu zabezpieczenia personelowi wojskowemu niezbędnej pomocy.

Lidia Baranowska za: Archidiecezja Lwowska, 31 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *