Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Odpust w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Chmielnickim

Odpust w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Chmielnickim

Wspólnota Rycerzy Rycerzy Kolumba wzięła udział w odpuście, który odbył się 9 czerwca 2018 roku w Kościele Niepokalanego Serca NMP w dawnym Płoskirowie.

Odpust to przebaczenie przed Bogiem tymczasowej kary za grzechy, których wina została już wymazana. Odpust można otrzymać częściowy lub pełny, w zależności od tego, czy zwalnia od tymczasowej lub częściowej kary za grzechy. Każdy wierzący może otrzymać odpust dla siebie lub dla zmarłych.

Uroczystą liturgię w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny poprowadził biskup ordynariusz Leon Dubrawski.

Rycerze Kolumba ze wspólnoty nr 16417 wzięli udział w uroczystej Liturgii i swą obecnością wspierali parafian, dzieląc się z nimi radością uczestnictwa w Liturgii, dając świadectwo jedności i braterstwa.

W uroczystej mszy św. uczestniczyli także księża i parafianie z innych parafii. Podczas mszy św. Walery Dragomorecki, kapelan Rady Rycerzy Kolumba nr 16648, został uroczyście wprowadzony do zarządu wspólnoty.

W swoim kazaniu bp Leon Dubrawski zwrócił uwagę na znaczenie posługi Rycerzy Kolumba dla Kościoła, społeczeństwa, ludzi i zachęcał do wstąpienia do tej wspólnoty. Ponieważ społeczeństwo dzisiaj, jak nigdy dotąd, bardzo potrzebuje posługi mężczyzny jako dobrego chrześcijanina, jako ojca, jako obywatela. Uczestnictwo w Zakonie Rycerzy pozwoli mężczyznom zmienić się na lepsze jak dla siebie, tak i dla swoich rodzin i społeczeństwa.

Po mszy św. odbyło się wystawienie Darów oraz modlitwa o pokój. Rycerze Kolumba zawsze modlą się o pokój i dobro w naszym państwie.

Następnie wokół świątyni przeszła procesja z Darami, w której uczestniczyli księża, Rycerze Kolumba i parafianie.

Po procesji odbył się koncert świąteczny i wspólne spotkanie przy herbatce.

Franciszek Miciński, opracowanie tekstu Lucy Dzi, 21.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code