Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Odpust u św. Antoniego we Lwowie

Odpust u św. Antoniego we Lwowie

Fot. kmc.media

13 czerwca Kościół rzymskokatolicki na całym świecie wspomina Św. Antoniego z Padwy.

W tym dniu do lwowskiego Sanktuarium Św. Antoniego corocznie przybywa dużo czcicieli i parafian z całego miasta i okolic, aby uczcić patrona tego miejsca w dniu święta parafialnego, a także podziękować Bogu za otrzymane łaski poprzez jego wstawiennictwo i prosić o pomoc w różnych codziennych sprawach.

Tegoroczna uroczystość była nieco inna. Przez kwarantannę nie było możliwości odprawiania Mszy świętej na skwerze przy świątyni, nie było procesji eucharystycznej, nie rozdawano chleba Św. Antoniego. Uroczyste Msze święte odprawiane były w świątyni, a liczba osób, które brały udział w liturgii została ograniczona. Niektórzy obecni zjednoczyli się we wspólnej modlitwie, przebywjąc na zewnątrz w pobliżu kościoła. Jednak pomimo kwarantanny ludzi nie brakowało.

Również czciciele Św. Antoniego mieli okazję obejrzeć liturgię na żywo na stronie internetowej parafii.

Msze święte odprawiane były przez cały dzień. Eucharystii o godzinie 10.00 i 18.30 przewodniczył  biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa OFM Conv, który skierował do wiernych słowo duszpasterskie. Inne msze święte odprawiali o. Stanisław Pękała, o. Sławomir Bystry i o. Artur Spodar,  sprawujący posługę duszpasterską w sanktuarium.

Na zakończenie każdej liturgii odbywały się nabożeństwa do św. Antoniego, błogosławieństwo relikwiami świętego i poświęcenie lilii.

Lidia Baranowska za: Sanktuarium św. Antoniego we Lwowie, 21 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code