Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Odpowiedź Senatu RP ws ustawy o repatriacji

Odpowiedź Senatu RP ws ustawy o repatriacji

Parę tygodni temu wysłałiśmy na adres mailowy Senatu RP list z zapytaniem, dotyczącym zmian w Ustawie repatriacyjnej. Otrzymaliśmy następną odpowiedź:

 

 

Szanowny Panie Redaktorze,

uprzejmie informujemy, że Pana e-list przesłany na e-konto Kancelarii Senatu został przekazany do Działu Petycji i Korespondencji Biura Komunikacji Społecznej celem udzielenia odpowiedzi.

Nawiązując do pytania zawartego w korespondencji uprzejmie wyjaśniamy, że posiedzenie połączonych Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisji Ustawodawczej, które odbyło się 17 marca 2011 r. dotyczyło rozpatrzenia wniosków zgłoszonych na 72. posiedzeniu Senatu do projektu ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw (druk senacki 1067).

Na wniosek formalny złożony przez Wicemarszałka Marka Ziółkowskiego przystąpiono na tym samym posiedzeniu Senatu do trzeciego czytania, które obejmowało przedstawienie sprawozdania połączonych Komisji i głosowanie. Senat w dniu 17 marca 2011 r. przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw i podjął uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu tego projektu ustawy.

Z poważaniem

gł. specjalista

Joanna Baranowska

 

 

P.S. Jeszcze jest nadzieja, że owa Ustawa trafi do Sejmu i zostanie uchwalona. Trzymajmy za panów posłów kciuki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code