Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Od 24 sierpnia rusza szybkie połączenie kolejowe przez Winnicę i Chmielnicki do Przemyśla!

Od 24 sierpnia rusza szybkie połączenie kolejowe przez Winnicę i Chmielnicki do Przemyśla!

Fot. UBR.ua

Zarząd „Ukrzaliznyci” na czele z Wojciechem Balczunem poinformował o dacie, kiedy nowa para pociągów Intercity Nr 715/716 zacznie kursować na linii Kijów-Przemyśl przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopól.

– Drugi pociąg w kierunku Przemyśla, który w pierwszą podróż wyruszy 24 sierpnia – to szybka reakcja na zwiększenie zapotrzebowania na ten kierunek. Ogólnie to część systemowej i na wielką skalę pracy w kierunku rozwoju pasażerskiego połączenia kolejowego Ukraina – Unia Europejska. Oprócz tego ten pociąg pozwoli mieszkańcom Winnicy, Chmielnickiego i Tarnopola szybko podróżować do Europy – zaznaczył Balczun.

Ogólnie w Winnicy, Chmielnickim i Tarnopolu mieszka około miliona mieszkańców, którzy będą mogli teraz szybko i za optymalną cenę dostać się Przemyśla i przesiąść się tam do polskich pociągów, które powiozą ich do innych miast.
Oprócz tego na stacjach Winnica i Chmielnicki będzie można dogodnie przesiąść się na pociągi do Mariupola, Zaporoża, Charkowa i innych miast Ukrainy.

Bilety na pociągi Nr 715/716 już można kupić na booking.uz.gov.ua.

Nowe Intercity będzie wyruszał z Kijowa o 06:52 i przybędzie do Przemyśla o 15:05. W Winnicy zatrzyma się o 09:09, Chmielnickim – 10:45, Tarnopolu – 12:12 i o 13:42 we Lwowie.

W drogę powrotną z Przemyśla pociąg wyruszy o 13:07 i do Kijowa przybędzie o 23:10.

Słowo Polskie, 29.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code