Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Od 22 lipca Australia przyjmuje wnioski wizowe od Ukraińców i wysyła gotowe wizy mailem

Od 22 lipca Australia przyjmuje wnioski wizowe od Ukraińców i wysyła gotowe wizy mailem

Zdjęcie pobrano z tsn.uaW 2012 roku Australia skasowała wymóg wklejania papierowych wiz do paszportów mieszkańców Ukrainy, uznając, że wystarczy wniesienie danych osobowych osoby wjeżdżającej do specjalnej bazy w australijskim MSZ.

Od niedawna resort spraw zagranicznych państwa-kontynentu jeszcze bardziej uprościł Ukraińcom wyjazd do swojego kraju. Teraz, jeżeli planowany pobyt na terenie Azstralii nie przekroczy 90 dni, wystarczy wysłać mailem wypełniony wniosek, ściągnięty z witryny Urzędu Immigracji Australii na wskazany adres, a otrzymane potwierdzenie wydrukować i wykorzystywać jako wizę i to tylko w krajach tranzytowych. Australijskiej straży granicznej wystarczy sprawdzić paszport turysty, czy dane osobowe jego posiadacza są w bazie.

Czy śladem Australii pójdą inne kraje, na przykład Polska? Na pewno nie, bowiem wizy są jednym z elementów polityki zewnętrznej krajów UE co do Ukrainy. W swoją kolej Ukraina pozwala cudzoziemcom przebywać na swoim terytorium do 90 dni (w przeciągu pół roku) bez wizy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *