Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Od 16.XII na Ukrainie oficjalnie zakazano palenia w miejscach publicznych

Od 16.XII na Ukrainie oficjalnie zakazano palenia w miejscach publicznych

Zdjęcie pobrano z http://news.liga.net/Od 16 grudnia br na Ukrainie nabiera mocy ustawa, która zabrania palić w miejscach publicznych. Według ustawy, już nie wolno palić w restauracjach, na przystankach, w podziemnych przejściach, na klatkach schodowych, na placach zabaw oraz w transporcie publicznym.
Ta ustawa zabrania również palić w pomieszczeniach i na terytorium zakładów medycznych, edukacyjnych, sportowych, w pomieszczeniach władz publicznych oraz organów miejscowego samorządu, a także innych instytucjach państwowych.
Palenie tytoniowych wyrobów jest zakazane w pomieszczeniach przedsiębiorstw, hoteli, akademików, na lotniskach oraz dworcach, oprócz specjalnie wyznaczonych dla tego miejsc.
Za naruszenie ustawy grozi kara grzywny – od 1 tysiąca do 10 tysięcy hrywien. Za nieprzygotowanie specjalnych miejsc dla palenia, nie wyposażenie ich wentylacją czy innymi środkami dla usunięcia tytoniowego dymu, nieobecność odpowiedniej informacji – również od 1 tysiąca do 10 tysięcy hrywien. Kara dla palących w miejscach publicznych – 50-170 hrn przy złapaniu po raz pierwszy, 170-340 hrn – za powtórne przyłapanie na paleniu.

Ania Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code