Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Obwód winnicki aktywizuje wspópracę z Polską w zakresie pozyskiwania inwestorów

Obwód winnicki aktywizuje wspópracę z Polską w zakresie pozyskiwania inwestorów

Polska delegacja uczestniczyła w forum inwestycyjnym w Koziatyniu.

W Koziatyniu (obw. winnicki) konsul generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, attaché konsularny KG RP w Winnicy Adrian Browarczyk, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Polska Agencja Inwestycji i Handlu – PAIH w Kijowie Karol Kubica oraz przedstawiciel Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie Paweł Kochanowicz uczestniczyli w Forum ,,Inwestuj na Winnicczyźnie”.

W wydarzeniu udział wzięli przewodniczący Winnickiej ODA Serhij Borzow, przewodniczący Winnickiej Rady Obwodowej Wiaczesław Sokołowyj, mer m. Koziatyń Tetiana Jermolajewa, dyrektor miejscowego oddziału Południowo-Zachodnich Linii Kolejowych Ukrainy Artem Myronowycz oraz inwestorzy i przedstawiciele świata biznesu z Ukrainy i zagranicy.

Konsul generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński przypomniał, że Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych dla większości obwodów Winnickiego Okręgu Konsularnego i zaznaczył, że choć potencjał polskich inwestycji w regionie jest ciągle znaczący, to polscy partnerzy biznesowi poszukują na Ukrainie przede wszystkim stabilnego, przejrzystego i przyjaznego środowiska inwestycyjnego.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, zdjęcia: KG RP w Winnicy, 25 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code