Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Obwód rówieński dołączy do Sieci Regionów Inicjatywy Trójmorza

Obwód rówieński dołączy do Sieci Regionów Inicjatywy Trójmorza

Fot. ROWA

Historyczny moment Szef Rówieńskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Witalij Kowal złożył wniosek o udział w Sieci Regionów Inicjatywy Trójmorza. Dokument został osobiście przekazany Zbigniewowi Wojciechowskiemu, wicemarszałkowi województwa lubelskiego.

„Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, które może nastąpić podczas kongresu w Polsce. Ten Kongres odbędzie się w maju. Dziękuję wicemarszałkowi za zaproszenie” – zaznaczył Witalij Kowal.

Dla obwodu rówieńskiego oznacza to bezpośredni dialog, wspólne projekty oraz współpracę z uczestniczącymi krajami. A najważniejsze są potencjalne inwestycje w regionie.

Trójmorze to potężna międzynarodowa inicjatywa gospodarcza i infrastrukturalna, która zrzesza 12 krajów Unii Europejskiej położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyku. Ma na celu stworzenie dialogu regionalnego na różne tematy dotyczące krajów członkowskich. Do głównych należą projekty infrastrukturalne i logistyczne. W warunkach wojny są bardzo ważne. Przecież dziś dla Ukrainy chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo i obronę.

Sergij Porowczuk za: ROWA, 31 stycznia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code