Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » OBWE zaczęła pisać realistyczne sprawozdania o sytuacji na Donbasie

OBWE zaczęła pisać realistyczne sprawozdania o sytuacji na Donbasie

Źródło -osce.org

– Ukraiński posterunek jest otoczony przez uzbrojone oddziały wojskowe. Potwierdzono 12 ofiar śmiertelnych, z których dwie widzieliśmy na własne oczy – z ostatniego raportu OBWE dla mediów o walce pomiędzy miejscowością Chorosze oraz Smiłe.

Po miesiącach pisania neutralnych komentarzy i wymówek, obserwatorzy OBWE zaczęli „nagle” postrzegać łamanie przez terrorystów z DNR i LNR warunków rozejmu, podpisanego w Mińsku. Przyczyną takiej zmiany postawy mogły stać się zdjęcia, wykonane przez bezpilotowe samoloty, sprowadzone z Niemiec dla kontroli sytuacji na Donbasie albo niemożliwość dalszego ukrywania oczywistych faktów.

W najnowszych raportach obserwatorzy podają informację opierającą się wyłącznie na słowach tych czy innych ukraińskich wojskowych, ale informacja ta  przekazywana jest w ten sposób, że dzięki niej można wywnioskować, że to właśnie separatyści udają się do akcji zbrojnych a wojska ukraińskie odpowiadają ogniem wyłącznie w wypadku prowokacji.

Pełny tekst raportu OBWE z 14 października

Słowo Polskie, 15.10.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code