Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Obrońcy ojczyzny potrzebują także pomocy duchowej

Obrońcy ojczyzny potrzebują także pomocy duchowej

Źródło - profil na FB ks. Mykoły MyszkowskiegoMisja, składająca się z trzech księży katolickich, przyjechała z wizytą do ukraińskich oddziałów wojskowych w strefie przeprowadzenia działań ATO.

Trzech duszpasterzy: ks. Serhij Serebrowskyj, ks. Fidelis Wolnistow oraz ks. Mykoła Myszowskyj, błogosławieni na tą ważną misję przez biskupa-pomocnika diecezji charkowsko-zaporoskiej, wyruszyli do Donbasu, by udzielić pomocy duchowej ukraińskim żołnierzom, walczącym z prorosyjskimi separatystami w obronie swojej ojczyzny.

Księża rzymskokatoliccy nie tylko modlą się z żołnierzami lecz także rozmawiają z nimi na różne tematy, śpią i jedzą w tych samych warunkach, co i zwykli szeregowi.

Ojcowie duchowni przywieźli ze sobą także specjalne „białe różańce”, które otrzymały nazwę „krzyżyki z Majdanu”. Księża uczyli żołnierzy – jak trzeba prawidłowo modlić się modlitwą różańcową oraz o potrzebie wstawiennictwa Matki Przenajświętszej.

W drugiej połowie listopada duszpasterze przemieszczają się od posterunku do oddziału, od koszar do okopów. Bodźcem, jak oni sami powiedzieli, do wyjazdu na tereny nękane przez działania separatystów, posłużył apel dowództwa operacji antyterrorystycznej, które za pośrednictwem woluntariuszy zwróciło się do kapelanów o pomoc duchową. O wspólnym wyjeździe trójka księży dogadała się przy pomocy Facebook’a. Do Mariupola jechali pociągiem, a dalej – wożą ich żołnierze.

Słowo Polskie, na podstawie artykułu credo-ua.org, 20.11.14 r.

GK

 

Źródło - www.credo-ua.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code