Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sławucie

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sławucie

2018 rok stał się z rozporządzenia losu wyjątkowym rokiem dla wszystkich Polaków. W tym roku my wszyscy jesteśmy świadkami i uczestnikami bardzo ważnej daty – 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Niepodległości, która została zdobyta za niesamowitą cenę życia mnóstwa ludzi – działaczy społecznych, przedstawicieli kultury, nauki, sztuki, inteligencji i prostych obywateli Polskiej Ziemi – którzy poświęcili swoje życie bez wątpienia dla rozwoju i ponownego pojawienia się niepodległego państwa polskiego na mapie Europy.

Cały szereg  historycznych dziejów przyczynił się do tego, jaką jest dzisiaj współczesna, z dobrze rozwiniętą gospodarką Polska. Decydujące  miejsce w tym szeregu posiada Święto Narodowe Trzeciego Maja – Święto Konstytucji Polski.

Będąc pierwszą Konstytucją w Europie,  stała się w roku 1791 jedną z najstarszych Konstytucyj na świecie. W tych czasach nie mniej ważną od Konstytucji jednego z wielkich państw innego geograficznego kontynentu – Stanów Zjednoczonych.

Z inicjatywy i dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia imienia Romana Damiana Sanguszko, został nagrany krótkometrażowy film „Święto Narodowe Trzeciego Maja”, poświęcony rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Najważniejszym aspektem jest uczestnictwo w nagraniach dzieci Stowarzyszenia, oraz ich rodziców, oddanie hołdu bohaterom i Polsce, również jako przywitanie dla naszych rodaków na całym świecie.

W rolach głównych wystąpili: Wiktoria Pachomowa, Paweł Bondar, Jolanta Moch, Lilija Wojcechowska, Dasza Wojcechowska, Irena Radiszewska, Tetiana Leonczuk, Oksana Kyryczenko, Nadija Moch, Diana Wojcechowska, Weronika Kyryczenko, Kinga Bondar, Artem Bondar, Anton Kuszniruk, Helena Bondar,Natalija Kyrylczuk. Zdięcia i reżyseria: Sergiusz Grabarczuk.

Pamiętając o swoich korzeniach i szanując pamięć naszych rodaków, którzy stracili życie w imieniu walki o Wolność, życzymy wszystkim  prawdziwej miłości do Ojczyzny i pokoju.

 >>> Link do filmu na Youtube <<<

Wiktoria Pachomowa, Polskie Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie im. Romana Damiana Sanguszko, 05.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code