Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Obchody Dnia Języka Ojczystego w stolicy Wschodniego Podola

Obchody Dnia Języka Ojczystego w stolicy Wschodniego Podola

W sobotę 23 lutego w pomieszczeniu Winnickiej Obwodowej Biblioteki Uniwersalnej im. Timiriazewa odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Uczestników imprezy powitał Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński oraz Maria Кozyrska (Centrum Rozwoju i Partnerstwa Polonia) – główny organizator święta, w którym wzięli udział głównie przedstawiciele Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” oraz Chrześcijańsko-Demokratycznego Związku Polaków Winnicy.

Celem spotkania była integracja młodzieży i dorosłych z polskiego środowiska obwodu winnickiego wokół języka polskiego, jego popularyzacji na drodze integracji europejskiej, rozwoju Ukrainy i przyjaznych stosunków z Polską.

Podczas  święta literacko-artystycznego przedstawiciele różnych grup wiekowych (najmłodsza uczestniczka miała 5 lat) deklamowali wiersze i śpiewali utwory muzyczne. Obecni mieli okazję usłyszeć, a potem zaśpiewać znane piosenki „Krajka” i „Panie Janie”, ostatnią nawet w trzech językach: polskim, ukraińskim i francuskim.

Na zakończenie uroczystości Konsul Generalny RP Damian Ciarciński wręczył pamiątkowe upominki.

Wiktoria Bednarska, opracowanie tekstu Lidia Baranowska, 26 lutego 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code