Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Obchody 110. rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego

Obchody 110. rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego

W latach 2016-2017 Studencki Klub Polski uczestniczył w projekcie „ŚWIATU DAJESZ KSZTAŁT – w 110. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Ten projekt wspierało ogólnie 32 partnerzy z Ukrainy oraz 12 partnerów po stronie polskiej.

Projekt „ŚWIATU DAJESZ KSZTAŁT – w 110. rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego”, został zrealizowany w latach 2016-2017 dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz budżetu Miasta Gliwice za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

W ramach tego projektu powstały: strona internetowa www.sdk.biblioteka.gliwice.pl, gra „Wyspiański pod mikroskopem”, zestawienie scenariuszy oraz wystawa o Stanisławie Wyspiańskim.

Wszystkie te napracowania na początku grudnia otrzymaliśmy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Z przyjemnością podzielimy się nimi z naszymi partnerskimi organizacjami na Ukrainie, jakie dołączyły do nas przy realizacji projektu, m.in.: Dom Polski w Żytomierzu oraz Stowarzyszenie im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie-Wołyńskim.

Jestem pewna, że otrzymane materiały będą bardzo pomocne i korzystne w naszej codziennej pracy w tym nauce języka polskiego.

Dziękuję bardzo organizatorom, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, za możliwość udziału w projekcie, a naszym partnerów za chęć dołączenia się do tego projektu.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 12.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code