Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » O Żytomierzu na Forum Ekonomicznym w Krynicy

O Żytomierzu na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Woluntariuszki dwóch redakcji polskich czasopism Podola i Żytomierszczyzny (Wika Draczuk – „Słowo Polskie” oraz Tatiana Paszkiewicz – „Głos Polonii”) biorą udział w drugiej części warsztatów dziennikarskich w Polsce, organizowanych przez Fundację „Nowy Staw”. Warsztaty odbywają się w Krakowie, Nowym Sączu oraz Krynicy, gdzie trwa właśnie kolejne Międzynarodowe Forum Ekonomiczne.

W trakcie paneli dyskusyjnych, przedstawicielka „Głosu Polonii”, Tatiana Paszkiewicz spotkała się z liderem „Prawa i Sprawiedliwości” Jarosławem Kaczyńskim. W trakcie rozmowy brat śp. Lecha Kaczyńskiego przekazał żytomierzanom życzenia z okazji 1129 rocznicy Dnia Miasta.

Pobyt, wyżywienie i udział w Forum polskich i polonijnych dziennikarzy jest finansowany ze środków MSZ w ramach projektu Fundacji „Nowego Stawu”.  Woluntariuszki Tatiana Paszkiewicz oraz Wika Draczuk są bardzo wdzięczni Polsce, za to że mogą uczestniczyć w podobnych  warsztatach. Nabyte doświadczenie wykorzystają w swojej codziennej pracy na rzecz krzewienia polskości w miejscach ich zamieszkania i z namiastką rekompensują pieniądze zainwestowane w ich edukację z kieszeni polskiego podatnika.

Jerzy Wójcicki

Jarosław Kaczyński wita żytomierzan z Dniem Miasta

{youtube}5RanZwltrlA{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code