Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Polskie Siły Zbrojne tematem spotkań na Podolu i Żytomierszczyźnie

Polskie Siły Zbrojne tematem spotkań na Podolu i Żytomierszczyźnie

Konsulat Generalny RP w Winnicy uprzejmie informuje, iż na szczególną prośbę miejscowych Polaków, w dniach 22-23 kwietnia br. we współpracy z Attaché Obrony Ambasady RP w Kijowie został przeprowadzony cykl spotkań na temat tradycji Sił Zbrojnych RP z uczniami oraz z przedstawicielami środowisk polskich Winnickiego Okręgu Konsularnego (WOK).

W trakcie swojego pobytu przedstawiciele Attaché Obrony – ppłk Arkadiusz Kobielak oraz st.chor.szt. Jacek Henś, w towarzystwie konsula KG RP w Winnicy E. Niedźwiedzkiej, odwiedzili dwie Szkoły, gdzie przybliżono tradycje Wojska Polskiego oraz historię Polski uczniom polskich klas nauczania. Oficerowie RP odbyli również liczne spotkania z prezesami organizacji polskich Gródka Podolskiego, Kamieńca Podolskiego oraz żytomierszczyzny, a także z nauczycielami języka polskiego i duchowieństwem.

W dniu 22 kwietnia br. ppłk Arkadiusz Kobielak oraz st.chor.szt. Jacek Henś przeprowadzili lekcje o Wojsku Polskim dla uczniów Szkoły Polskiej w Gródku Podolskim. Następnie, tego samego dnia miało miejsce spotkanie przedstawicieli organizacji polskich z Oficerami RP w Domu Polskim w Gródku, na które przybyli przedstawiciele władzy ukraińskiej na czele z Merem miasta Gródek Panem Włodzimierz Poworozni, prezesi i członkowie organizacje polskich oraz miejscowi Polacy. Kolejnym punktem programu było spotkanie w Szkole nr 13 z pogłębioną nauką języka polskiego w Kamieńcu Podolskim, gdzie 23 kwietnia delegacja Attaché Obrony przeprowadziła lekcje o Wojsku Polskim dla uczniów z polskich klas nauczania. Na zakończenie swojego pobytu w WOK, konsul E. Niedźwiedzka oraz oficerowie RP spotkali się z prezesami organizacji polskich w Domu Polskim w Żytomierzu gdzie, podobnie jak w innych ośrodkach, przy użyciu środków multimedialnych przybliżono historię Wojska Polskiego, poruszono tematy dot. Sił Zbrojnych RP oraz szkolnictwa wyższego.

KG RP w Winnicy

Zdjęcia Tatiana Paszkiewicz

Zdjęcia ze spotkania

{morfeo 303}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code