Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » O Polskim Balu…(uaktualnione)

O Polskim Balu…(uaktualnione)

26 lutego, w pierwszą rocznicę otwarcia Konsulatu Generalnego w Winnicy odbył się „Polski Bal Karnawałowy”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezesi organizacji polonijnych, biznesmeni z Polski, prowadzący swoją działalność na Ukrainie, miejscowe władze oraz inne osoby  związane duchowo z polskością i Polakami.

Goście bawili się w takt żywej muzyki, wykonywanej przez  zespoły  z Polski oraz Ukrainy: „Podolski Kwiat”, „Bene”(Warszawa), „Ojciec i syn” oraz „Derewlanie”.

Podczas imprezy niejednokrotnie wspominano o przyszłych mistrzostwach piłki nożnej – EURO 2012, które odbędą się na terenie Polski i Ukrainy oraz o umacnianiu partnerskich więzi pomiędzy dwoma sąsiednimi państwami.

Przyjacielska atmosfera oraz gościnność gospodarzy wieczoru sprzyjały nawiązywaniu znajomości, a także współpracy w środowisku polonijno-biznesowym winnickiego okręgu konsularnego.

Większość zaproszonych pozytywnie oceniła organizację Pierwszego Polskiego Balu w Winnicy. Po kilku pustych stolikach widać było, że nie wszyscy skorzystali z zaproszenia. Brakowało burmistrza miasta oraz gubernatora obwodu winnickiego, przyszło zato kilku ich zastępców. 

 

 

Więcej zdjęć z imprezy na http://www.radiownet.pl/radio/wpis/13191/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code