Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » O Bożym Narodzeniu w szkole wsi Denyszy rejonu Żytomierskiego

O Bożym Narodzeniu w szkole wsi Denyszy rejonu Żytomierskiego

19 grudnia swoje osiągnięcia w nauce języka polskiego zaprezentowali uczniowie klasy 5 średniej szkoły wsi Denyszy blisko Żytomierza podczas lekcji, poświęconej nadchodzącym Świętom Bożego Narodzenia.

Od września bieżącego roku w tym zakładzie edukacyjnym do programu szkolnego wprowadzono nauczanie języka polskiego jako obcego w klasach 5 i 6. Dyrektor szkoły Łarysa Werbyło aktywnie poparła inicjatywę nauczycielki Jany Kurnosow i udostępniła do zajęć klasę języków obcych. Na początku roku szkolnego w tej klasie pojawił się polski kącik patriotyczny – z tekstem hymnu, godłem i  flagą. Łącznie w zajęciach językowych uczestniczy około 40 uczniów.

Oprócz ćwiczeń gramatycznych i czytania tekstów, uczniowie opowiedzieli o polskich świętach kościelnych i narodowych, a nauczycielka przypomniała uczestnikom imprezy polskie tradycje bożonarodzeniowe. Chociaż dzieci zaczęły się uczyć języka polskiego dopiero od września, ale już teraz, w grudniu, pokazały wysoki poziom rozumienia i konwersacji w języku polskim. Pięknie recytowały wiersze, zagadki oraz składały sobie nawzajem bożonarodzeniowe życzenia.

Boże Narodzenie jest świętem bardzo rodzinnym. Żeby stworzyć taką rodzinną atmosferę na sali szkolnej, dzieci wspólnie z mamą wielodzietnej rodziny, córeczka której też uczy się w tej klasie, zaśpiewały kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

A na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodkie prezenty i słowniki polsko-ukraińskie od Domu Polskiego w Żytomierzu.

Natali Michajłowska, bwp

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 486}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code