Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Nowy Szef KG RP w Winnicy spotkał się z prezesami organizacji polskich z obwodu chmielnickiego

Nowy Szef KG RP w Winnicy spotkał się z prezesami organizacji polskich z obwodu chmielnickiego

17 marca w dawnym Płoskirowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami KG RP w Winnicy na czele z nowym Konsulem Generalnym Damianem Ciarcińskim.

Słowa powitania oraz życzenia owocnej pracy do pana Ciarcińskiego skierowała Julia Sierkowa. W ramach spotkania obecni na nim wysłuchali programu działalności na rok 2018 – rok jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Odpowiedzi na pytania prezesów udzielały Urszula Filipkowska oraz Magda Arsenicz. Propozycje  usprawnienia współpracy z polską placówką dyplomatyczną oraz działalności społecznej skierowali Stanisław Nagorniak z Kamieńca Podolskiego, Halina Kostecka z Gródka, Tatiana Sosun z Połonnego, były burmistrz Iziasławia Walenty Pankowski oraz poloniści, oddelegowani do pracy na Ukrainie prez ORPEG.

Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński na koniec spotkania życzył działaczom na rzecz kultury i tradycji polskich wszystkiego najlepszego z okacji nadchodzących Świąt Wielkanocnych i zapewnił, że mogą oni nadal liczyć na wsparcie ze strony polskiego MSZ.

Franciszek Miciński, 19.03.18 r.

lp

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *