Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Nowy rok szkolny w gródeckim Instytucie Nauk Teologicznych rozpoczął się z świętowania urodzin rektora

Nowy rok szkolny w gródeckim Instytucie Nauk Teologicznych rozpoczął się z świętowania urodzin rektora

Fot credo.pro

W Instytucie Nauk Teologicznych (INT) w Gródku Podolskim odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym sesja.

Sesje w INT – to nie tylko egzaminy, ale również spotkania i nowe znajomości. Z tego względu , pierwszy dzień sesji został poświęcony egzaminom wstępnym i rozmowie z kandydatami. W bieżącym roku  naukę rozpoczęło 23 nowych studentów. W sumie na uczelni studiuje 67 osób.

Świetną okazją do dobrego rozpoczęcia nauki, stały się obchody urodzin rektora INT o. Wiktora Biłousa, które zbiegły się w czasie z początkiem sesji.

W ciągu następnych czterech dni na uczelni trwały szkolenia, zgodnie z harmonogramem zajęć. Studenci wysłuchali wykładów : „Wstęp do Katechizmu Kościoła rzymskokatolickiego”, „Charytologia”, „Listy Pawła”, „Wstęp do Liturgiki”.

Codziennie w uczelnianej kaplicy była odprawiana msza św. dla wszystkich studentów. Rano i wieczorem studenci po kolei prowadzili modlitwę, rozważając Słowo Boże.

Wieczorem po zakończeniu zajęć ,rektor zwracał się do wspólnoty studentów, szczególnie z pierwszego roku studiów, dzieląc się własnym doświadczeniem modlitwy.

Następna sesja rozpocznie się 9 października 2017 roku, w czasie trwania XXI Ogólnoukraińskiego Katechetycznego Sympozjum na temat: „Czy potrzebuje teologii Ukraina?” .

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo.pro, 24.09.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code