Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Nowy rok szkolny na Sobotnich Kółkach Twórczych w Domu Polskim

Nowy rok szkolny na Sobotnich Kółkach Twórczych w Domu Polskim

2 września w Domu Polskim startowały Sobotnie Kółka Twórcze dla dzieci. Ten projekt edukacyjny zapoczątkowaliśmy w 2013 roku.

W nowym roku szkolnym do zajęć przystąpiło 13 grup, składających się z dzieci przeważnie z Żytomierza w wieku 6-14 lat (9 grup dla zaawansowanych i 4 grupy dla początkujących). Zajęcia języka polskiego na Kółkach prowadzą – Julia Nowicka, Jana Kurnosowa i Julia Bojko. Słuchacze Kółek otrzymują wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne do nauczania języka polskiego – podręczniki, zeszyty robocze.

W ramach Kółek rozpoczęły się i zajęcia wokalne pod kierownictwem p. Larysy Bojko. Także startowały próby wokalnego zespołu dziecięcego „Kwiaty”.

Kółko plastyczne w tym roku szkolnym prowadzi studentka Żytomierskiego Liceum Sztuki im. Ogijenki Maria Atamanenko. Kontynuowane jest także Kółko teatralne (prowadzi Julia Bojko).
Życzymy słuchaczom Sobotnich Kółek Twórczych i ich nauczycielom natchnienia, dużo energii i sukcesów! A przed nami cały rok szkolny wypełniony w ciekawe konkursy, spotkania i rozrywki.

W 2017 roku projekt edukacyjny „Sobotnie Kółka Twórcze dla dzieci” został współfinansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych z Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Dom Polski w Żytomierzu, 11.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code