Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Nowe sankcje UE i USA wobec Rosji najbardziej odczuje sektor bankowy

Nowe sankcje UE i USA wobec Rosji najbardziej odczuje sektor bankowy

Źródło - radio24.ua29 lipca posłowie krajów UE uchwalili w Brukseli nowy trzeci pakiet sankcji gospodarczych wobec Federacji Rosyjskiej, które odczują rosyjskie banki, firmy, które importują sprzęt dla sektora naftowego oraz wojskowe przedsiębiorstwa produkcyjne.

Najbardziej drastycznie zostanie ograniczona działalność rosyjskich państwowych banków na rynku usług kredytowych Unii Europejskiej. Te instytucje finansowe, 50% i więcej własności których należą do państwa, nie będą mogli korzystać z długoterminowych instrumentów finansowych (ponad 90 dni) oraz sprzedawać eurobondy.

Razem z tym, Francja zgodziła się na sankcje z jednym ważnym wyjątkiem, że nie będą one stosowały się kontrowersyjnej sprzedaży Rosji lotniskowców „Mistral”. Nie przewidziano także całkowitego zakazu na transakcje finansowe w euro.

Podobne sankcje wprowadziły USA. Dotkną one „Banku Moskwy”, „ВТБ”, „Rossielchozbanku”, „Nowateka”, „Rosnefti”, „Wneszekonombanku” oraz „Gazprombanku”.

Nowe ograniczenia dla Rosji, oskarżonej o sponsorowanie terroryzmu na Ukrainie, mają charakter tymczasowy i będą trwały przez trzy miesiące.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code