Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Nowa ukraińska „Mrija” będzie bardziej nowoczesna i lekka

Nowa ukraińska „Mrija” będzie bardziej nowoczesna i lekka

Fot. https://news.xbox.com/en-us/2023/02/27/microsoft-flight-simulator-antonov-an-225-mriya/

Słynny samolot transportowy, An-225 “Mrija” powoli staje się rzeczywistością. Na razie jako dodatek do gry Microsoft Flight Simulator.

Pojawienie się w popularnym symulatorze lotnictwa samolotu Antonov An-225 pozwoli nie tylko uświadomić internautom, jak potężna była to maszyna do czasu zniszczenia jej przez rosyjskie wojsko, ale też wesprze budowę nowego egzemplarzu.

Microsoft deklaruje, że cały zysk ze sprzedaży dodatku z An-225, który kosztuje 19 USD do nowego Flight Simulatora zostanie przeznaczony na odbudowę samolotu zniszczonego w ramach ataku Rosji na Ukrainę. Drugi egzemplarz największej maszyny transportowej powstaje w tajnym miejscu i nieznana jest data zakończenia prac. Wiadomo natomiast, że całkowity koszt odbudowy “Mriji” przekroczy 500 mln euro.

Obecnie trwa budowa drugiego samolotu An-225 Mrija po tym, jak został zniszczony w lutym przez rosyjskich okupantów podczas ofensywy w rejonie Kijowa. Zdaniem szefa państwowego przedsiębiorstwa Antonow nowa Mrija jest gotowy w 30 procentach.

Słowo Polskie, 3 marca 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *