Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Nocne czuwanie młodzieży w Berdyczowie

Nocne czuwanie młodzieży w Berdyczowie

Młodzież z różnych zakątków Ukrainy wzięła udział w nocnym czuwaniu, które odbyło się w nocy z 23 na 24 kwietnia. Program został przygotowany przez Siostry od Aniołów wspólnie z Komisją ds. Życia Konsekrowanego przy Konferencji Biskupów KRK na Ukrainie oraz gospodarzami sanktuarium – braćmi Karmelitami Bosymi.

Akompaniament muzyczny zapewniła młodzież z Kamieńca Podolskiego kierowana przez ojca Mikołaja Bystrzyckiego.

Dobrą tradycją przed niedzielą Dobrego Pasterza stało się nocne czuwanie młodzieży w ogólnoukraińskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie, głównym celem którego jest pomoc młodzieży w rozpoznaniu ich powołania.

W ubiegłym roku, z powodu ścisłej kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa, młodzież z całej Ukrainy nie mogła się spotkać w Berdyczowie, lecz przeżywała czuwanie online. W tym roku natomiast, mimo że kwarantanna trwa do dziś, część młodzieży spotkała się na nocy czuwania w sanktuarium, przestrzegając wszystkich reguł kwarantanny.

Konferencję na temat: „Wstań i idź, czyli jak rozpoznać swoje powołanie” wygłosił o. Józef Kucharczyk.

O północy rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył biskup Edward Kawa, współsłużyli mu księża, którzy przybyli z młodzieżą na czuwanie. Biskup wygłosił kazanie.

Następnie był  poczęstunek dla wszystkich obecnych, który przygotowała młodzież karmelitańska i Karmelici Bosi.

Kolejnym punktem programu nocnego czuwania było zadanie „Anioły w Biblii”, które przygotowały Siostry od Aniołów. Podczas jego wykonania młodzież podzielono na zespoły do rozwiązywania zadań. Później odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na zakończenie nocy czuwania odbyła się „Droga światła”, podczas której księża i zakonnice dali swoje osobiste świadectwo o rozpoznaniu powołania.

Рo błogosławieństwie, wychodząc ze świątyni każdy z uczestników otrzymał od organizatorów prezent upamiętniający noc czuwania.

Lidia Baranowska za: Maksym Żeleznicki, KMC, 30 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code