Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Niezapomniane wrażenia z pobytu w Wapiennicy

Listy do redakcji. Niezapomniane wrażenia z pobytu w Wapiennicy

Niezapomniane wrażenia z wypoczynku w  Polsce  pozostaną w pamięci grupy dzieci z miasta Bar, która przez 12 dni przebywała w Ośrodku Harcerskim w Wapiennicy.

Oprócz grupy z Podola w tej malowniczej miejscowości górskiej wypoczywały także dzieci z Polski oraz Iwano-Frankiwska.
Młodzież miała możliwość zwiedzenia Bielska-Białej, muzeum animacji, gdzie kręcono słynną kreskówkę „ Bolek i Lolek”. W czasie wyprawy w góry zwiedziliśmy „ Sokolarnię”, w której mieszkają różne odmiany ptaków drapieżnych: sowy, orły, sokoły i inne.

Nie mniej fascynującą była wycieczka wyciągiem do Czantarii. Byliśmy też w miasteczku Wisła, gdzie odbywają się zimowe treningi narciarskie.

Do Rybnika pojechaliśmy na zaproszenie Prezydenta Miasta Pana Piotra Kuczery, który  pokazał nam  budynek Urzędu Miasta Rybnik, po czym mieliśmy bardzo sympatyczne spotkanie, na którym nie zabrakło słodyczy i innych pyszności. Największą frajdą dla dzieci okazała się kąpiel w basenie.

Poza tym bardzo ważnym elementem były wspólne gry, zabawy i dyskoteki integracyjne. Dziesięć dni aktywnego wypoczynku spowodowało, że młodzież wracała na Ukrainę wypoczęta, pełna wrażeń, bogatsza w nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Wiktoria  Kryśko, 06.09.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code