Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Niech żyją wakacje!

Niech żyją wakacje!

Kto myśli że są cztery pory roku, ten myli się bardzo, bo zapomina o tej najważniejszej, na którą bardzo oczekują wszyscy uczniowie – letnich wakacjach.

Już po raz drugi w ogólnokształcącej szkole I-III stopnia nr 12 w Winnicy w czerwcu gościnnie otworzyły się drzwi letnich obozów, w których  odpoczywają i z korzyścią spędzają czas dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

W tej szkole już od 5 lat uczą języka polskiego, dlatego letnie obozy otrzymały nazwę Ukraińsko-Polskie.

Przy planowaniu pobytu dzieciaków uwzględniono różnostronność ich zainteresowań. Uwagę skoncentrowano na rozwoju twórczego potencjału młodzieży,  zaspokojenia ich osobistych potrzeb w tej czy innej dziedzinie, pobudzenia chęci do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia.  Właśnie w tym celu i powstały specjalistyczne kółka – sportowe, literacko-dramatyczne, fizyki i informatyki, języka angielskiego, kółka języka polskiego „Kraina zabaw” i piosenki polskiej.

W „Krainie zabaw”  dzieciaki w sposób wesoły i zachęcający do aktywnego udziału, poznawali kulturą zachodniego sąsiada przez gry interaktywne, zagadki, dialogi, zabawy logiczne, piosenki i wiersze, konkursy.  Na najaktywniejszych oczekiwała nagroda – drobny upominek… oczywiście z Polski.

Dzięki obozom dzieci opanowały  podstawy dialogu w języku polskim, popularne hasła oraz wyrazy.

Na zakończenie odbył się koncert podczas którego zabrzmiało dużo polskich piosenek – ludowych i dziecięcych.  A tą  najmilszą, o Misiu, nuciła cała sala.

Z radością i trochę ze smutkiem pożegnali się dzieci z obozem letnim w szkole nr 12 i z niecierpliwością czekają roku następnego.

Wdzięczni uczestnicy obozów

Zdjęcia z obozów letnich w Winnicy

{morfeo 350}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *