Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Niebezpieczne tankowanie na mało znanych stacjach paliwowych

Niebezpieczne tankowanie na mało znanych stacjach paliwowych

Fot. Inpress.ua

Co najmniej 20 proc. paliwa samochodowego, sprzedawanego na Ukrainie, jest marnej jakości. Paliwowa „szara strefa” w najbliższej przyszłości może nawet się wzrosnąć.

– Po reformie szkolnej, medycznej i gazowej prawdopodobnie odbędzie się reforma w branży przeróbki ropy naftowej. Ona w obecnej chwili jest mocno skryminalizowana i przynosi rekordowe zyski. Nikt na razie nie zgodzi się dobrowolnie oddać ten łasy kąsek. Pierwsze zmiany w dekryminalizacji tego sektora gospodarki mogą nastąpić za 2-3 lata – twierdzi członek Rady Nadzorczej Instytutu Strategii Energetycznych Jurii Korolczuk.

Eksperci radzą ukraińskim kierowcom by tankowali na znanych stacjach paliwowych, żeby uniknąć drogich napraw w silnikach swoich samochodów. Zgodnie z rezultatem badań paliw na 11 różnych stacjach fachowcy Instytutu Ekspertyz Spożywczych wyłonili trójkę liderów z jakości paliwa: WOG, OKKO, ANP.

Słowo Polskie, 09.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code