Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » „Nie zabijajcie swoje dzieci” – Nowe przedstawienie w Nowym Zawodzie

„Nie zabijajcie swoje dzieci” – Nowe przedstawienie w Nowym Zawodzie

Pod takim hasłem 2 grudnia w Nowozawodzkim kościele (Żytomierski obwód) po Mszy odbyło się przedstawienie teatralne, poświęcone problemom aborcji przy współudziale dowbyskiego  amatorskiego teatru  „Prezes Nostra”, który składa się z parafian kościoła w Dowbyszu. Teatr przybył do Nowego Zawodu na zaproszenie księdza Aleksandra Milewskiego.

Przedstawienie pokazuje czułą historię życia młodej dziewczyny, która nie ma nikogo prócz matki i kochanego chłopca. Lecz jego rodzina nie chce przyjąć biednej półsieroty.

Gdy dziewczyna dowiaduje się, że jest ciężarna, kochanek próbuje zmusić ją by zrobiła aborcję. Po namowie mamy, dziewczyna rezygnuje ale składa się tak, że ona przez obawę, że nie da radę utrzymać rodzinę,  zostawia nowonarodzonego przy drodze.

Ale każdy człowiek ma anioła-stróża, który nigdy nie zostawi w trudnej chwili. Małe dziecko zostaje przygarnięte przez młode małżeństwo, które nie może mieć dzieci.
Dowbyski amatorski teatr powstał pół roku temu, przedstawienie “Nie zabijajcie swoje dzieci” jest pierwszym o tak poważnej tematyce. Tekst napisali sami uczestnicy, próbując maksymalnie przybliżyć wydarzenia do naszego powszedniego życia. Poruszono problem moralnej i religijnej edukacji. Jak zaznaczyła kierownik teatru Maryja Jańczewska, zbliżają się Święta Bożonarodzeniowe, dlatego ludzkie życie zwłaszcza w tym okresie ma osobliwe znaczenie. Ideą przewodnią przedstawienia jest motto –

Człowiek nie ma prawa odbierać życie innego człowieka, bo ono nie jest jego własnością, a Boga.

Z tym przedstawieniem uczestnicy planują odwiedzić jeszcze kilka kościołów w obwodzie żytomierskim.

Tetiana Denisewicz

Zdjęcia z przedstawienia

{morfeo 233}


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code