Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Nie ma żadnych ograniczeń na sprzedaż broni Ukrainie – prezydent Komorowski

Nie ma żadnych ograniczeń na sprzedaż broni Ukrainie – prezydent Komorowski

Źródło - ridus.ruW wywiadzie dla polskich mediów Bronisław Komorowski zaznaczył, że „Polska jest otwarta do dialogu w sprawie sprzedaży broni palnej Ukrainie. Państwo ukraińskie nie jest związane żadnymi sankcjami, czekam tylko na odpowiedni krok z jego strony”.

W rozmowie z przedstawicielem Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie RP, która odbyła się 13 grudnia w Winnicy, okazało się, że strona ukraińska jeszcze ani razu nie zwróciła się do władz RP z prośbą o sprzedaż czy przekazanie jej nowoczesnej broni dla celów walki z prorosyjskimi terrorystami na wschodzie Ukrainy. Faktem jest, iż Rosjanie dysponują dużo nowocześniejszymi wzorcami karabinów snajperskich, zdolnych likwidować cel nawet z odległości 1,5 km, kiedy Ukraińcy, strzelający z karabinu SWD wzorca 1958 roku, są trzykrotnie mniej efektywniejsi.

Polski prezydent potwierdził wypowiedziane wcześniej słowa przez ministra spraw zagranicznych rządu polskiego o braku embarga na dostarczenie broni na Ukrainie. Trzeba tylko, żeby ostatnia była w tym zainteresowana.

Słowo Polskie, 17.12.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code