Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Naukowcy z uniwersytetu w Żytomierzu przedstawiali wyniki swoich badań w Polsce

Naukowcy z uniwersytetu w Żytomierzu przedstawiali wyniki swoich badań w Polsce

Rok akademicki dla naukowców Żytomierskiego państwowego uniwersytetu im. Iwana Franki rozpoczął się z udziału w konferencjach naukowych.

Jedna z takich konferencji pt. „Nauczyciele: zasłużeni, niedocenieni, których zapamiętali” odbyła się w Krakowie.

Udział w spotkaniu wzięła prorektor ds. naukowych i międzynarodowych Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki dr nauk pedagogicznych Natalia Sejko, która przedstawiła referat na temat: „Temporalnych charakterystyk pedagogiki Wasyla Suchomłyńskiego” oraz docent katedry technologii społecznych Swietłana Sytniakiwska która opowiedziała o edukacji bilingwalnej przyszłych specjalistów działalności społecznej jako kaucji ich mobilności zawodowej.

Udział w konferencji międzynarodowej pozwolił gościom nie tylko zaprezentować nowe osiągnięcia naukowców, ale także nawiązać współpracę z naukowcami z innych państw.

Goście z Wołynia pozytywnie wysoki poziom organizacji podczas międzynarodowej konferencji i wyrazili nadzieję na dalszą owocną współpracę z naukowcami z różnych krajów, w tym z Polski.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://zu.edu.ua/, 10.10.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code