Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Naukowcy z Podola stworzyli 280-stronicową publikację „Język polski w ukraińskiej edukacji – perspektywy w aspekcie integracji europejskiej”

Naukowcy z Podola stworzyli 280-stronicową publikację „Język polski w ukraińskiej edukacji – perspektywy w aspekcie integracji europejskiej”

Staraniem naukowców z Katedry Filologii Słowiańskiej Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego powstała publikacja pod tytułem „Język polski w ukraińskiej edukacji – perspektywy w aspekcie integracji europejskiej”.

Publikacja przedstawia sobą zbiór prac naukowych, stworzonych w ramach międzynarodowego projektu „Rozwój polskiej edukacji na Ukrainie poprzez wsparcie Katedry Filologii Słowiańskiej Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu”, którego liderem było Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód.

Oprócz specjalistycznych opracowań, poświęconych pedagogicznym aspektom nauki języka polskiego na Ukrainie, w publikacji znalazły się bardziej „przystępne” teksty, opowiadające, na przykład, o Gródku Podolskim, jako centrum polskości na Podolu, o historii i semantyce nazw polskich klubów piłkarskich albo o polskich romantykach ze „szkoły ukraińskiej”.

Dana publikacja obejmująca 280 stron drukowanego tekstu w ponad 30 tematycznych artykułach, została złożona przez Nelę Podlewską pod nadzorem redakcyjnym Natalii Torczyńskiej oraz Ireny Saszko.

Projekt jest współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2014″.

Słowo Polskie, 30.12.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code