Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Nauka polskiego w telewizji Żytomierza

Nauka polskiego w telewizji Żytomierza

Polski program «Uczymy się polskiego» ukazał się 19 marca na antenie TRK «Soyuz-TV» w Żytomierzu.

O tym, że warto uczyć się języka polskiego, przekonywać nikogo nie należy. Audycja «Uczymy się polskiego» proponuje lekko i wesoło rozpocząć naukę tym, kto języka polskiego nie zna w ogóle.

Cykl programów przygotowała i prowadzi doświadczony metodysta, naukowiec i wykładowca Wiktoria Wachowska.

Program, przede wszystkim, kierowany jest do 50-tysiącznej społeczności polskiego pochodzenia, która historycznie mieszka na terytorium Żytomierszczyzny.

Autorski zespół i kierownictwo uważają, że w ten sposób, w szczególności, pomogą w stworzeniu kulturalnych warunków  dla rozwoju polskiej mniejszości etnicznej, zachowaniu i nauczaniu historii,  tradycji, kultury i mowy.

Oprócz tego, zdaniem dyrektora TRK «Soyuz-TV» – Olega Babkina, audycja «Uczymy się polskiego» będzie sprzyjał Ukraińcom w poznawaniu kulturalnej różnorodności i historii własnego kraju.

Popularyzacja wiedzy o polskiej społeczności ma również na celu przekonanie widzów o tym, że tolerancja i życzliwość dla innych nie przeczy ukraińskiemu patriotyzmowi, a odwrotnie, przez poznanie służy przeprowadzeniu międzykulturowego dialogu. Doniosłość ostatniego aktualizuje się wspólnym przeprowadzeniem przez Ukrainę i Polskę kontynentalnych mistrzostw piłki nożnej Euro – 2012.

Z marca 2011 roku audycja ukazuje się na kanale «Sojuz -TV » w każdą sobotę o 10:40 z powtórką o 18:50. Trwanie – 15 minut. Podawanie materiału odbywa się  w językach ukraińskim i polskim. W późniejszych planach jest stworzenie innych oświatowych programów dla mniejszości narodowej Żytomierszczyzny.

Audycja «Uczymy się polskiego» ukazał się przy poparciu dyrektora «Soyuz-TV» Olega Babkina i prezesa Żytomierskiego obwodowego Związku Polaków Ukrainy  Wiktorii Laskowskiej – Szczur.

Zapraszamy do współpracy!

Link do strony operatora telewizji Sojuz-TV:  http://soyuztv.zhitomir.org/index.php?op=anons&id=70

Artykuł udostępniony przez Prezesa ZOZPU
Wiktorię Laskowską-Szczur
www.zozpu.zhitomir.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code